Zkušenosti účastníků kurzů Výchova teenagerů

Kurz Výchova teenagerů se v České republice poprvé uskutečnil v zimě 2015. Posbírali jsme reakce několika rodičů hned z prvního pilotního kurzu v Čechách. Pokud kurz pořádáte nebo jste se ho zúčastnili, budeme vám vděční, pokud nám pošlete své reakce!

"Zjistila jsem, co od puberty očekávat a jak včas změnit svůj přístup. Naučila jsem se držet se ve výchově dlouhodobého cíle."

"Kurz nám pomohl si uvědomit, že nejsme sami a že v jiných rodinách to mají podobné. Nejvíc se mi líbilo video a následná diskuse. Kurz byl moc pěkný."

"Ujasnila jsem si důležitá témata - o ty důležité věci chci bojovat, ostatní pouštět a hlavně se nevzdávat. Všechno bylo podnětné, společné diskuse rozšiřovaly obzor. Po skončení kurzu půjdu "na rande" s každým dítětem."

"Uvědomila jsem si, že cílem puberty je postupně dítě učit zodpovědnost a samostatnost. Nejlepší byla videa a diskuse."

"Kurz mě povzbudil k naslouchání teenagerům. Naučil jsem se, jak využívat příležitosti a brát teenagery jako partnera, jak se vymanit z tyranie krátkodobých situací a vystavovat je důsledkům jejich rozhodnutí. Nejlepší na celém kurzu byla diskuse s ostatními. Skvělý byl i nápad zkusit si hraní rolí, jak by doma mohly probíhat kritické situace."

"Uvědomili jsme si slabá místa ve své výchově, ale i v našem vztahu a vztahu s našimi dětmi."

"Jídlo bylo super, perfektní kuchař :) Moc děkuji, děláte skvělou práci. Po kurzu teď víc přemýšlím o všech situacích, které s teenagery prožiju."

"Těšil jsem se, že posedíme a povykládáme si se ženou. Kurz nám pomohl nahlédnout věci z druhé strany a začít s dětmi trávit čas jednotlivě."

"Na kurzu se mi líbilo všechno, i klidná hudba v jeho druhé polovině, vše bylo příjemně připravené. Bylo tam tolik věcí, že bych si rád kurz hned prošel ještě jednou."

"Kurz nám pomohl víc poznávat, co naši dospívající prožívají, a získat povzbuzení. Nejsme v tom sami!"

"Naučila jsem se víc naslouchat a respektovat. Budu se ještě znova vracet k domácím úkolům a promýšlet i realizovat další nápady z kurzu. Kurz mi pomohl mít lepší vztah s dcerou. Vše bylo perfektní."

"Líbila se mi pěkná atmosféra. Příručku si teď opakovaně pročítám, pomohla mi uvědomit si své chyby."

"Na kurzu se mi líbilo vše: video se zkušenostmi rodičů, rady a zkušenosti ostatních kolem stolu. Navíc díky domácím úkolům jsme si o všem mohli ještě doma povídat."