O nás

Kdo kurzy vytvořil?

Kurzy Manželské večery, Příprava na manželství, Výchova dětí i Výchova teenagerů vytvořili v letech 1996 - 2000 Nicky a Sila Leeovi ve sboru anglikánské církve v Londýně.

Leeovi jsou svoji již více než 35 let, mají čtyři děti. Na téma manželství už přednášeli mnoha tisícům párů, jsou spoluautory Knihy o manželství, které se od jejího vydání v roce 2000 prodalo přes 100.000 výtisků. Z Londýna se kurzy postupně rozšířily do více než 120 zemí světa.

Kdo kurzy koordinuje?

Úkolem poradců je podporovat vedoucí kurzů po celé ČR - poradit, překládat materiály, dodat kontakty na terapeuty, pořádat školení, zajišťovat celorepublikovou propagaci apod. Jsou dobrovolnými spolupracovníky České kanceláře kurzů.

Pokud máte otázky spojené s pořádáním kurzu nebo byste se chtěli dozvědět o kurzech cokoliv dalšího, kontaktujte nás - budeme rádi!

JménoMobilElektronická pošta
Jakub a Dagmar Güttnerovi 608 832 906 jakub.guttner(zavináč)gmail.com

Renata Šeniglová (kurzy o výchově)

775 219 362

renataseniglova(zavináč)volny.cz

Jan a Milada Frolíkovi

602 200 159

jan.frolik(zavináč)volny.cz

Kdo jednotlivé kurzy vede?

Kurzy probíhají na mnoha místech České republiky. Vedou je manželské páry, které si samy kurzem prošly a často se manželstvím a poradenstvím aktivně zabývají. Obsah a forma kurzů jsou všude stejné. Ať už přijdete na kurzy kamkoli, jsme přesvědčeni, že se dostanete do dobrých rukou. Pokud byste chtěli vést svůj vlastní kurz, kontaktujte prosím poradce kurzů.

Kdo kurzy zaštiťuje?

Vedoucí kurzů jsou často křesťané, kteří mají podporu svých církví:

Apoštolská církev, Bratrská jednota baptistů, Církev bratrská, Česká Evangelikální aliance, Evangelická církev metodistická,  Křesťanská společenství, Rodinný svaz ČR, Římskokatolická církev, Slezská církev evangelická církev a.v., Slovo života

"Každé manželství, i to, které se jeví jako naprosto bezproblémové (pokud nějaké takové existuje), občas potřebuje novou inspiraci, hlubší otevření se jeden druhému, zintenzivnění vztahu, nové prožití "první lásky". Manželské večery poskytují bezpečné a inspirující prostředí pro páry, které po něčem takovém touží. Proto velmi vítám a doporučuji iniciativu Zveme Česko na rande."
Pavel Coufal
předseda Výkonného výboru Bratrské jednoty baptistů

"Měl jsem s manželkou výsadu dvakrát manželské večery pořádat ve sboru, kde jsem byl kazatelem. Kurz pak po nás pak převzali jiné manželské páry, které je vedou dodnes. I osobně i jako sbor máme s "manželáky" výborné zkušenosti a moc je doporučujeme."
David Novák
předseda Rady Církve bratrské

„Dnešním manželským párům chybí komunikace. Potřebujeme se znovu učit spolu mluvit a naslouchat si. Manželské večery považuji za jeden z nejlepších programů, které církve pořádají."
Petr Procházka
superintendent Evangelické církve metodistické
 
"Manželské večery pomohly našemu manželství, když jsme procházeli složitým obdobím. Od té doby jsme je s dalším manželským párem sami začali pořádat a pomáhat zase ostatním.”
Jiří Unger
tajemník České evangelikální aliance

"V poslední době jsme svědky, že se rozpadá veliké množství manželství, a z obavy, že by tak mohla dopadnou další, lidé raději spolu žijí bez smlouvy. Manželské večery jsou nástrojem, jak tuto skutečnost v naší zemi změnit. Naučit se vyjádřit, co člověk cítí, a zároveň naslouchat tomu druhému, je jeden z klíčů, jak udržet zdravý manželský vztah. Ten pak je radostí pro zúčastněné a inspirací pro přihlížející. Plně podporuji kurzy Manželské večery."
Marek Prosner
senior Církve křesťanská společenství

"S Manželskými večery máme v římskokatolické církvi velmi dobré zkušenosti. Manželským i partnerským párům bez ohledu na věk a délku soužití nabízejí možnost strávit v příjemném prostředí osm večerů, během nichž se mohou intenzivně věnovat upevnění, vylepšení či obnově společného vztahu. Setkání probíhají v uvolněné atmosféře nezatížené obavami, že přítomné dvojice budou nuceny ostatním zúčastněným odhalovat těžkosti, s nimiž se ve vztahu potýkají. Program je vystavěn na křesťanských principech a zahrnuje promyšlenou skladbu témat, která mohou přispět ke vzájemnému poznání a současně se stát inspirací pro další fungování po boku partnera.
Mons. Josef Nuzík
pomocný biskup olomoucký
 
“Viděl jsem na vlastní oči, jak úžasným ekumenickým zdrojem jsou Manželské večery. Pomáhají párům reálně investovat do manželství praktickým způsobem tváří v tvář bojům moderní doby. Když páry skrze kurz objevují bohatství svého vztahu, přivádí je to zpět k samotnému zdroji lásky – Bohu – a nabízí jim to příležitost být svědky tajemství této lásky, živým vzorem Církve v domě, která zasahuje a evangelizuje další páry a rodiny ve své obci.“
Arcibiskup Vincenzo Paglia
předseda Papežské rady pro rodinu

"Jsem přesvědčen, že kurz Manželské večery je dobrým nástrojem pro manželské páry a rodiny k budování jejich zdravých a láskyplných vztahů. Podporuje prevenci proti erozi a celkovému narušení vztahů a to je v současné uspěchané a hektické době velmi potřebné. Kurz nenásilným a otevřeným způsobem motivuje manželské páry k přemýšlení nad důležitými otázkami, které život v rodině přináší. Tato investice podporující zdravé a fungující vztahy v manželství a v rodině se jistě vyplatí a přinese do vztahů dobré ovoce i do budoucna."
Tomáš Tyrlík
biskup Slezské církve evangelické a.v.