Manželské večery

Co je kurz Manželské večery?

  • Večeře: Osm setkání, každé s příjemnou večeří pro dva při svíčkách - jako na rande.
  • Témata: Po večeři následuje velmi praktická promluva na jedno z témat kurzu.
  • Diskuse: V úplném soukromí u malých stolků pouze pro dva spolu sami prodiskutujete téma večera nad dotazníky z příruček. Skupinová diskuse není součástí kurzu, o svém vztahu nemusíte nikomu nic říkat.

Pro koho jsou Manželské večery?

  • Pro každého, kdo chce své manželství zlepšit - tedy pro manželství pevná i manželství, která zápasí. Na každém vztahu je co zlepšovat.
  • Pro každého bez rozdílu životní filozofie - kurz vychází z principů křesťanské lásky lásky a je určen každému páru.
  • Pro každého bez ohledu na to, jestli žijete v manželství nebo v trvalém partnerství (pokud teprve začínáte, je pro Vás určen kurz Příprava na manželství).

Manzelske vecery, Marriage Course, room, mistnost

Najděte si kurz

Manželské večery se pořádají ve 120 zemích, 40 jazycích a více než 6500 místech po světě. V ČR jimi prošlo na desítkách míst republiky přes 3000 párů. Kurz má stejný obsah a podobnou formu, ať už jej pořádá kdokoli. Seznam aktuálně plánovaných i probíhajících kurzů v České republice najdete v sekci Najděte si kurz. Většina kurzů je neziskových, platí se pouze náklady na jídlo, výzdobu a příručky.

A co po kurzu?

Pokud Vás kurz Manželské večery zaujal, doporučujeme se na něj po dvou letech vypravit znova - mnoho párů je překvapených, kolik se toho za tu dobu dá zapomenout, a vnímají jako užitečné "oprášit" si témata kurzu. Případně můžete navázat na některém z navazujících setkání kurzu Manželství na dobré cestě.

Kdybyste zjistili, že některé z témat je nad Vaše síly, vedoucí kurzu jsou k dispozici s podporou, s pomocí i s kontakty na manželské poradce a další odborníky.